مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- سایر امور فرهنگی اساتید
برگزاری آیین ویژه میلاد امام رضا علیه‌السلام در دانشگاه با حضور خادمین رضوی / ۱۰خرداد۱۴۰۲

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/3/10 | 
آیین ویژه میلاد امام رضا علیه‌السلام در دانشگاه برگزار شد

همزمان با میلاد مسعود هشتمین امام معصوم، آیین اهتزاز پرچم مزین به نام حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، روز چهارشنبه ۱۰ خردادماه ۱۴۰۲ در دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم که با حضور اعضای هیات رئیسه و دانشگاهیان، پس از اقامه نماز ظهر و عصر و در محوطه مقابل مسجدالشهدای دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه) با درود به شهدا بویژه ۱۱۰ شهید دانشگاه علم و صنعت ایران و تبریک دهه کرامت و میلاد امام هشتم شیعیان، حضرت رضا علیه‌السلام، برگزاری هر ساله آیین اهتزاز پرچم متبرک به نام حضرت رضا (ع) در سالروز ولادت آن امام همام -که به مناسبت ساخت مجموعه بزرگ کتابخانه و مرکز اسناد امام رضا (ع) در دانشگاه برگزار می‌شود- را یکی از ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان فیضیه دانشگاه‌ها دانست و از بانیان ساخت این مجموعه و برگزارکنندگان مراسم تقدیر کرد. مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی به نمایندگی از معاونت فرهنگی و اجتماعی مدیریت محتوایی و برگزاری جلسه را به عهده داشت و در برپایی آن با روابط عمومی دانشگاه همکاری نمود.
 

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه در ایران، مکتب تشیع و علوم اسلامی را حضرت امام رضا (ع) ترویج فرمودند، گفت: خدا را شاکریم که طی نسل‌های متمادی، درس‌های با ارزشی در حوزه معرفت به دین، شناخت ولی خدا و تبیین اهداف ائمه اطهار به ما منتقل شده است. وی ابراز امیدواری کرد آیین اهتزاز پرچم، در سال‌های بعد در شعاع بزرگتر و با حضور شخصیت‌های بزرگ در حوزه فرهنگ کشور در دانشگاه برگزار شود.
در ادامه، دکتر شجاعی‌فرد (رئیس دانشکده مهندسی خودرو) به عنوان یکی از خادمان حرم امام هشتم (ع) در باب کرامات و مقام حضرت ثامن‌الحجج (ع) سخنرانی کرد. وی همچنین وجود ساختمان کتابخانه و مرکز اسناد امام رضا (ع) را مایه برکت برای دانشگاه خواند و آرزو کرد همه ما وظیفه خود را امام رضاپسند انجام داده و از خادمان عملی آن حضرت باشیم.
 

در ادامه این مراسم، خادمان حرم رضوی، پرچم متبرک حرم حضرت رضا (ع) را در جمع دانشگاهیان به گردش در آوردند و با نوای صلوات خاصه حضرت رضا علیه‌السلام، مدیحه‌خوانی و نقاره‌زنی، فضا را معطر به نام و یاد حضرت ثامن‌الحجج و حرم مطهر نمودند.
اهتزاز پرچم متبرک به نام امام رضا (ع)، پرچم جمهوری اسلامی ایران و پرچم دانشگاه و پذیرایی، پایان‌بخش این مراسم بود.
 

 
 آلبوم تصاویر
نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://www.iust.ac.ir/find-42.15575.74612.fa.html
برگشت به اصل مطلب